Single post

Toulání po Itálii: výlet kolem Trasimenského jezera

Export to PDF | Export to DOC

V létě jsme měli tu krásnou příležitost strávit několik dní v Itálii. Přátelé nás nalákali na společnou dovolenou v Toskánsku, což nešlo odmítnout. Lehkou sofistikací bylo, že jsme vlastně bydleli v regionu Umbrie, ale jen několik kilometrů od toskánských vinic. To se dá odpustit. Vilu s bazeném jsme našli přes AirBnB.

Abychom nechodili jen po vinařstvích, zkusili jsme s rodinou vyhledat turistické trasy v okolí. Spolehli jsme se na Mapy.cz, protože pracovníci místní informační kanceláře nechápali, že chceme někam vyrazit PĚŠKY! „Jedině autem“ je asi v Itálii mantra. Upřímně – tahle část Itálie není zrovna destinací pro pěší turistiku.

Nicméně jsme našli zajímavou trasu vedoucí z obce Tuoro sul Trasimeno kolem jezera až do městečka Castiglione del Lago. Na mapě to vypadalo skvěle a první polovina byla vynikající. Bohužel za kempem Badiaccia končila civilizace a slibovaná cyklostezka. Cesta byla nemilosrdně zarostlá ostružinami, nešla projít ani obejít. Byl to prales.

Lost in Tuscany #tuscany #italy

A photo posted by Vladislav Bures (@madcowcz) on

Tím nám vznikl problém, protože jsme se potřebovali dostat do Castiglione del Lago a jedinou možnou cestou byla úzká silnice přeplněná auty a náklaďáky. Museli jsme jít po ní a asi po 15 minutách zastavil jakýsi pán s autem, hodně škaredě se na nás mračil a pak nás odvezl do města (i když jel opačným směrem). Vyklubal se z něj policista. České heslo „Pomáhat a chránit“ tak dostalo v Itálii skutečný obsah.

Shrnutí: krásný region, krásné možnosti, ale podmínky na této trase byly zoufalé.

Keep walking!

Líbí se vám 200km.cz? Podpořte ho tím, že si vyberete na mém oblíbeném e-shopu. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Stáhněte si zdarma eBook „Nejlepší trasy roku 2015 podle blogu 200km.cz“.

Mapa trasy:

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes