Single post

Tip na výlet: Hodně skryté Dolní Kounice

Export to PDF | Export to DOC

Tento příspěvek by se mohl jmenovat „Za skrytými poklady jižní Moravy“. Po dovolené v Toskánsku a Umbrii jsme se rozhodli prozkoumat i místa, která máme tzv. za domem. Při návštěvě rodičů v Oslavanech jsme se vydali do nedalekých Dolních Kounic.

Chtěli jsme si hlavně prohlédnout klášter Rosa coeli, který měl být podle webu obce otevřený. Nebyl. Klasika. Vyrazili jsme na procházku po turistické stezce (červená značka) z Dolních Kounic do Nových Bránic. Cesta vede z náměstí od kostela, kolem synagogy, židovského hřbitova a kolem nádherných vinic až do Bránic. Tolik krásných míst v jedné malé obci! Zpátky je možné jít kolem řeky Jihlavy a udělat tak hezký okruh. Celou procházku jsme zvládli s kočárkem. Ušli jsme asi osm kilometrů.

img_0414 img_0412 img_0411 img_0410 img_0408 img_0405 img_0403 img_0402

Trochu tragické je to se servisem v obci. Nenajdete zde žádnou pořádnou kavárnu ani restauraci. O pálavské Faře si v tomto místě můžete nechat jen zdát, což je velká škoda.

Shrnuto: Dolní Kounice stojí za návštěvu. Především nádherné vinice nad obcí, které mohou konkurovat i krásné zaoblené krajině Toskánska.

Tip: V Moravských Bránicích (vedle Horních Bránic) se vyplatí zastavit ve vinařství Plaček. V moderní prodejně pořídíte výtečná bílá vína za velmi rozumné peníze (např. Pálavu, Hibernal, Rulandské, Veltlínské). Více na www.vinoplacek.cz. Poznámka: ceny v e-shopu jsou vyšší než v prodejně.

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes