Single post

Zachraňme údolí Oslavy a Chvojnice

Export to PDF | Export to DOC

Delší dobu přemýšlím, jestli tento příspěvek patří na blog 200km.cz. Jak možná víte, pocházím z jižní Moravy, přičemž velkou část dětství jsem strávil v údolí Chvojnice a na řece Oslavě. Tato unikátní, hluboká údolí chce současná vláda zaplavit, zničit. Pod Čučicemi by vyrostla až osmdesátimetrová hráz, a byla by tak zničena podstatná a možná nejkrásnější část CHKO Oslavy a Chvojnice. Jedné z nejrozsáhlejších přírodních rezervací v ČR.

FullSizeRender5

Chápu, že nám možná hrozí nedostatek vody. Opravdu ale nemáme alternativu? Nejsem vodohospodář, ale třeba by pomohla důstojnější práce s krajinou. Tj. obnova starých rybníků, péče o meandry řek, vhodná skladba pěstovaných plodin nebo lepší členění polností.

Zkrátka to, co dělali naši předkové, aniž by potřebovali megalomanské přehrady. Nemusíme hned zaplavovat cenná území, protože pan Babiš a spol. nemají čím zavlažovat pole osázená řepkou. Místo ždímání krajiny na maximum bychom o ni měli pečovat.

prehrada

Pokud chcete pomoct zachránit toto krásné území, přidejte si mezi přátele na Facebooku skupinu Zachraňme údolí Oslavy a podepište jejich petici. V případě, že jste z dotčené oblasti, apelujte na své zástupce (starostové, poslanci a jiní politici). Velkou váhu mají především námitky majitelů nemovitostí.

Děkuji

Vladislav Bureš

Keep walking!

Líbí se vám 200km.cz? Podpořte ho tím, že si vyberete na mém oblíbeném e-shopu. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Stáhněte si zdarma eBook „Nejlepší trasy roku 2015 podle blogu 200km.cz“.

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes