Single post

Tip na výlet po Praze: Ze Smíchova do Holešovic

Export to PDF | Export to DOC

Když některým lidem říkám, že chodím často z práce pěšky, nějakým záhadným způsobem nabydou dojmu, že musím jít kolem zacpaných silnic a šlukovat zplodiny z automobilů. Skutečnost je ovšem trochu jiná a mnohem příjemnější. Pokud víte, kudy v Praze jít, můžete si připadat jako někde v lese.

Moje cesta z práce jde v podstatě celou dobu zelení. Jen začátek a konec (dohromady asi dva kilometry) vede klasickou městskou zástavbou. Trasa, kterou jsem šel letos asi šedesátkrát, začíná Na Knížecí (vyhlášená adresa) a končí na Ortenově náměstí (taky věhlasné místo). Ta hezčí část ovšem prochází Petřínem, Pražským hradem, Letnou a Stromovkou, což jsou jedny z nejhezčích míst v Praze. Jsou zde krásné výhledy na Staré Město, Vltavu, nábřeží, mosty a tak dále.

Cestu tak můžu doporučit i lidem, kteří se třeba chystají do Prahy na výlet, a nechce se jim navštěvovat klasická turistická místa. Ideální je začít v Kinských zahradách (Arbesovo náměstí), vyjít si Petřínské sady, projít přes lanovou dráhu, kolem restaurace Petřínské zahrady, po stezce Raula Wallenberga, pak přes Hradčanské náměstí dojít k Pražskému hradu. Na Hradě se raději moc nezdržujte, vezměte to přes Královskou zahradu a projděte celou Letnou až na křižovatku s Korunovační. Zde to střihněte Čechovou ulicí do Stromovky a u Holešovického výstaviště můžete chytit tramvaj, kamkoli pak potřebujete.

Celá trasa není delší než osm kilometrů a velmi klidnou chůzí vám zabere asi dvě hodiny. Pokud je to pro vás příliš krátká trasa, můžete projít Stromovkou až do Troji. Zde doporučuji navštívit vinohrad a hlavně vinotéku svaté Kláry. Uvidíte, že i víno z Prahy může mít jiskru.

A proč mám tuhle trasu rád? Je to parádní procházka, a přitom člověk může využít příjemné „výdobytky“ jako je výtečná kavárna nebo skvěle natočená Plzeň.

Tipy:

Po celé trase najdete zajímavé hospody a kavárny. Doporučit můžu třeba pivní zahrádku restaurace Petřínské terasy, kavárnu Pod Lipami v Čechově ulici, Lokál Nad Stromovkou nebo již zmíněnou vinotéku svaté Kláry v Botanické zahradě.

Líbí se vám 200km.cz? Podpořte ho tím, že si vyberete na mém oblíbeném e-shopu. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Stáhněte si zdarma eBook „Nejlepší trasy roku 2015 podle blogu 200km.cz“.

Trasa

 

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes