Single post

Nordic walking. Ráno nebo večer?

Export to PDF | Export to DOC

Jak jsem vám nedávno slíbil, snažím se plánovaných 200 kilometrů měsíčně nachodit i ráno (tj. po cestě do práce). Většinou to mám jako trest, když se večer s přáteli příliš zdržím nad vínem. Je docela zajímavé sledovat, jak se tělo chová úplně jinak, než když chodím večer. Můžu vám říct, že to bolí.

Při dnešní ranní chůzi jsem si všiml následujícího:

  • Tělo je strašně, strašně, strašně líná mrcha. Trvá mu asi tři kilometry, než se dostane do funkčního režimu. Půl hodiny mně trvá, než nastartuju „motor“.
  • Tělo se brání ráno mnohem víc než večer. Třeba tím, že chce zvracet, i když jsem se správně nasnídal a nic mně není. Nepříjemné návaly mám hlavně v serpentinách na Petřín.
  • Vše víc bolí. Bolesti, které mám ráno, večer vůbec nemívám. Většinou trpí záda.
  • Mozek se brání, co to jde. Po cestě mně napadají myšlenky typu „proč jsem nezůstal v posteli“, „proč nejedu tramvají“, „proč se na to nevybodnu“ nebo jen „proč“. Možná je to tím, že se mu ráno nechce do práce a večer se těší, že z každodenní rutiny vypadne

Na druhou stranu má ranní „trénink“ i řadu výhod. Předně, když ujdete 10 kilometrů, budete dopoledne příjemně unavení (byť nabití energií) a lépe dokážete „pozřít“ všechen materiál, který na vás navalí. Prostě jste lehce „mimo“ a jen říkáte „jasně šéfe“. Taky jsem někde četl, že ranní aktivity jsou lepší na hubnutí. To se teprve uvidí, ale zní to optimisticky.

Takže, Keep walking i ráno!

Související články

Nordic walking a motivace: Kde brát energii jít dál?
Nordic walking: Překonat ostych
Co budete potřebovat na nordic walking?
Několik důvodů, proč opravdu nemůžu „jít se projít“

Líbí se vám projekt 200km.cz? Podpořte ho tím, že si koupíte elektronickou knihu 200km.cz – Nejlepší trasy roku 2015. Výdělek jde na objevování dalších zajímavých tras. Děkuji! Pomůžete také tím, že si vyberete na mém oblíbeném e-shopu. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava.

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes