Single post

Skrytý poklad: Chřibské lesy

Export to PDF | Export to DOC

Možná přes ně pravidelně jezdíte a nikdy vás nenapadlo se tam zastavit. Chřibské lesy totiž protíná známá, motorkáři oblíbená silnice na Uherské Hradiště. My jsme do Chřibů zabloudili letos již podruhé.

Poprvé v únoru tohoto roku, kdy jsme málem umrzli ve sněhové vánici, a podruhé teď na konci října. Důvodem ovšem nebyl jen nordicwalking. V penzionu Zikmundov, který se hezky skrývá nad obcí Staré Hutě, jsme si se ženou po krátkém mileneckém vztahu (čti po 11 letech soužití) řekli „ano“.
Co by to ale bylo za svatbu dvou chodců bez krátké procházky po okolí? Druhý den po oslavě se nám podařilo přesvědčit několik dobrých duší, aby s námi šly na výlet. Naším cílem byla tzv. Hitlerova dálnice – obrovský betonový blok usazený mezi vzrostlými duby.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Zikmundov

K němu jsme bohužel nedošli. Lehce unaveni předešlou nocí jsme zvládli jen kratší trasu ze Zikmundova ke kopci Vlčák, od něj pak do obce Staré Hutě a následně k Buchlovskému kameni. Trasa je to vhodná i pro rodiny s malými dětmi, protože zabere asi dvě hodiny lehké chůze. Většinou vede po vrstevnici, u Vlčáku klesá k obci a pouze odtud je potřeba dostat se znovu na hřeben. Z obce k Buchlovskému kameni je to něco přes jeden kilometr mírným kopcem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výlet to byl nádherný – podzim je ve zdejších bukových lesích nepředstavitelně barevný. Listy přecházejí od jemně žluté přes červenou až po temně rudou. A široko daleko žádná „civilizace“. Jen koně, ovce, kozy a pár turistů. Naštěstí žádné davy. Stejně krásná tu bude zima. Přemýšlíme, že sem vyrazíme na běžky.

Tip na ubytování

Bydleli jsme přímo v penzionu Zikmundov. Ceny jsou vyšší, ale zase dostanete na české poměry nadstandardní péči. Penzion je de facto nový, interiéry špičkové a každý pokoj má svůj vlastní příběh. Stačí se zeptat pana provozního, který vám rád vše povypráví. A s kuchařem se můžete domluvit, co chcete připravit k jídlu. Vaří pouze pro hosty penzionu, a to přímo před vámi. Jeho specialitou je grilování – zkuste třeba steak na kávě a černém pepři.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Zikmundov_30 Zikmundov_29 Zikmundov_28 Zikmundov_27 Zikmundov_26 Zikmundov_25 Zikmundov_24 Zikmundov_23 Zikmundov_22 Zikmundov_21 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Líbí se vám 200km.cz? Podpořte ho tím, že si vyberete na mém oblíbeném e-shopu. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Stáhněte si zdarma eBook „Nejlepší trasy roku 2015 podle blogu 200km.cz“.

Trasa

 

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

Tomáš
Listopad 6th, 2015 at 9:13 pm

Ahoj novomanželi,
opravdu krásné místo k tak závažnému životnímu kroku a nádherné fotky k tomu. Jen ta dálnice nebyla Hitlerova (dost často a znovu opakovaná chyba), ale začala se stavět ještě před jeho příchodem a jedním z iniciátorů byl Baťa. Pravdou je, že Hitler zpočátku její dokončení podporoval, avšak po porážce Polska se otevřely lehčí cesty na východ a stavba byla zastavena. Ať vám to „chodecké“ manželství vydrží! T.

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes