Single post

Drsnější Madeira: výlet na poloostrov Sao Lourenco

Export to PDF | Export to DOC

Hledali jsme s Veronikou nějakou lehčí procházku, na které bychom si odpočinuli po náročnějších túrách. Nakonec jsme se rozhodli zajet autobusem na blízký poloostrov Sao Lourenco. Z Funchalu tam příměstský autobus (zelený č. 113) dojede za hodinu a čtvrt. Konečná zastávka je Baia D´Adra.

Procházka podle průvodce měla zabrat něco přes dvě hodiny a jako jediný problém byl uveden nedostatek stínu. Poloostrov je krásný, ovšem celý holý, bez jediného stromu. Jen lehce se zelenající se stráně, skály čnící z moře, nízké rostliny, divné černé stonožky a nespočet ptačích druhů. Průvodce zmiňoval skutečnost, že po většinu roku ostrov připomíná poušť. Bohužel už autoři zapomněli napsat, že se tato poušť při vydatných deštích mění v jedno velké bahniště.

Počasí na poloostrově bylo ten den drsnější. Silný déšť střídalo horko. Neustále mrholilo. Vše korunovala vysoká vlhkost přicházející od oceánu. Člověk nevěděl, jestli je zmoklý jak pes nebo se jen potí. A k tomu všemu se na boty, kalhoty i hůlky lepilo těžké červené bahno, kterému se nešlo vyhnout. Pokud člověk sešel z cesty, stráň byla stejně promočená. Zkrátka výlet jedna radost. Místo plánovaných dvou a půl hodiny jsme na cestě strávili tři a 30 minut. A to jsme šli necelých osm kilometrů!

Výhledy a krajina za tu námahu ovšem stály, což uznáte při pohledu na fotografie. Pokud se tedy někdy dostanete na Madeiru, poloostrov si, bez ohledu na počasí, nenechte ujít!

sao_lourenco1 sao_lourenco2 sao_lourenco3 sao_lourenco4

sao_lourenco5 sao_lourenco6 sao_lourenco7 sao_lourenco9

sao_lourenco13 sao_lourenco12 sao_lourenco11 sao_lourenco10

sao_lourenco14 sao_lourenco15 sao_lourenco16 sao_lourenco17

sao_lourenco18 sao_lourenco19 sao_lourenco20 sao_lourenco21

sao_lourenco22 sao_lourenco23 sao_lourenco24 sao_lourenco25

Líbí se vám projekt 200km.cz? Podpořte ho tím, že si koupíte elektronickou knihu 200km.cz – Nejlepší trasy roku 2015. Výdělek jde na objevování dalších zajímavých tras. Děkuji! Pomůžete také tím, že si vyberete na mém oblíbeném e-shopu. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava.

Trasa

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes