Single post

Jak cestujeme? Část I. Ubytování

Export to PDF | Export to DOC

Říkal jsem si, že tohle může být zajímavý tip pro čtenáře, kteří rádi cestují, ale spoléhají klasicky na cestovky. Jak jste si asi všimli, hodně se s přítelkyní touláme po Česku, Evropě i mimo starý kontinent. Na našich výletech jsme se dostali až na pomyslný konec světa – do Patagonie – nebo jsme několik týdnů pobývali na Filipínách.

Zajímavé přitom je, že jsme nikdy nepotřebovali služby cestovní kanceláře. Respektive jednou jsme s cestovkou vyrazili na Silvestra do Rakouska, a nebylo to zrovna podle našich představ. Jak to teda řešíme? Většinou přes „nové“ služby tipu Booking.com nebo AirBnB.com. Booking.com je klasický pronájem hotelových kapacit. Zajímavější je ale AirBnB.com, na kterém lidí pronajímají své volné ubytovací kapacity – od pokoje přes celé vily.

kostarika kostarika2 Madeira mendoza

S přáteli jsme byli přes AirBnB.com třeba v Budapešti. Celý krásný byt v centru a kousek od maďarského parlamentu jsme si pronajali myslím za 200 Kč na osobu a den. Pro rodiče jsme zase sehnali horskou chatu v Alpách za 4000 Kč na tři dny pro 4 osoby. A to je na místní podmínky krásná cena.

Přes AirBnb.com jsme minulý rok bydleli v Nice, kde jsme sehnali velký byt v centru za necelých 13 000 Kč na deset dní. Pravda, cena je vyšší, ale zase jsme měli pěkný byt pro sebe a ušetřili za návštěvu restaurací, protože jsme si často vařili sami.

patagonie patagonie_ledovec filipiny italie I

Ve většině případů jsme neměli problémy s majiteli – ubytování bylo profesionální, čisté, solidní. Navíc si místo i majitele můžete pořádně proklepnout na webu a případně si prostudovat reference předchozích hostů. Většina z hostitelů se snaží, aby byly návštěvy spokojené, a připravují pro ně informační materiály (tipy, mapy, popis cest atd.). Někde na vás může čekat i lahev vína.

Pokud se tedy chystáte na nějaký výlet a nechcete riskovat cestovní agenturu, zkuste služby, jako je AirBnb.com.

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes