Single post

Nezvyklé místo pro severskou chůzi: portugalské Porto

Export to PDF | Export to DOC

Tento měsíc jsme s přítelkyní na líbánkách v Portugalsku. Na chvíli jsme se zastavili v Portu a brzy poletíme na Madeiru, kam jsme se chtěli vždy podívat. Je pravda, že Porto není zrovna město ideální pro nordic walking. Jednu pěknou trasu jsme tu ale objevili. Vede ze starého města kolem řeky Douro až k majáku Farol De Felgueiras.

porto most porto3 porto2

Pěkná procházka má asi 10 kilometrů a opravdu lehkým „důchodcovským“ tempem zabere něco pod dvě hodiny. Po cestě jsme „koukali“ na místní domky, kachličkami obložené fasády, rybáře a kormorány, kteří jim kradli úlovky. Byla to příjemná cesta mimo turistická epicentra. Jen jsme si museli zvyknout na intenzivně nechápavé pohledy místních (z aut, oken domů, autobusů atd.), kteří na dva turisty s hůlkami zírali jak na zjevení panenky Marie. Bylo to vtipné.

majak6 majak2 porto6 porto4

Cesta celou dobu vede kolem řeky a kopíruje linku historické tramvaje, kterou jsme pak chtěli jet zpět. To byl alespoň plán. Pohled na Atlantik byl fascinující. Lehce „zamračená“ obloha, silný vítr, vysoké vlny, odplouvající tankery, pokřikující racci. Prostě přímořská klasika. Šli jsme až k majáku, kde nás samozřejmě – k našemu velkému překvapení – nahodila jedna velmi silná vlna. Usušili jsme se při portském v restauraci Oporto Cafe, kde jsme počkali na odjezd historické tramvaje.

Ta měla do centra jezdit každou půl hodinu. Bohužel nepřijela ani po hodině čekání a museli jsme si vzít taxík. To mně přijde na Portugalsku příznačné – ne vše, co je napsané, platí, a lidé se tím moc nestresují. Zvykám si.

Pokud se někdy dostanete do Porta, tuhle procházku (i bez holí) si určitě nenechte ujít. Vypadnout z turisty narvaného centra je příjemný zážitek. A když vám nepojede tramvaj, zkuste bus nebo taxi.

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Trasa

A můj první experiment s Go Pro kamerou, kterou jsem dostal od přátel k narozeninám. Závěr je opravdu akční!

Porto from Vladislav Bures on Vimeo.

 

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes