Single post

Malý výlet: Z Dubnice nad Váhom do Trenčianských Teplíc

Export to PDF | Export to DOC

Necelých 10 kilometrů „dlouhá“, ale krásná trasa začíná v Dubnici nad Váhom. V centru si můžete dát kávu nebo dobrou snídani (doporučujeme v kavárně Per Lei) a pak se po zelené vydejte do kopců kolem „tří studánek“.

První studánku uvidíte hned na konci chatové kolonie, kde je i skvělé posezení. Druhou musíte trochu hledat, ale když půjdete po zelené značce, neměli byste ji minout. Třetí je hodně schovaná – nachází se v lese vedle luk, které nazývají „Kyšky“. Zde je taky pěkné připravené ohniště, kde si můžete opéct špekáčky a odpočinout.

Dubnica nad Vahom 1 Dubnica nad Vahom 3 Dubnica nad Vahom 4 Dubnica nad Vahom 4

Ač se to nezdá, podstatnou část výletu půjdete pořád a pořád do kopce. Pro někoho z nížin, jako jsem já, je to vždy lehce traumatizující zážitek. Skvělou odměnou za lehce namáhavý pochod vám ale bude návštěva krásného vzrostlého bukového lesa, kde za celou dobu nepotkáte člověka. A jak jsme si všimli rýh na stromě u třetí studničky, můžete zde při troše štěstí potkat i medvěda.

Dubnica nad Vahom 5 Ryhy od medveda Dubnica nad Vahom Houby Bukovy les

Cílem procházky je lázeňské město Trenčianské Teplice, které pravděpodobně navštěvovali již římští vojáci, a jejich léčivé účinky využívají místní i cizinci již po dlouhá staletí. Pokud nemáte příliš času nazbyt, můžete si nakoupit skvělé oplatky (nejlepší jsou oříškové) a na kolonádě srknout trochu vody „vonící“ po zkažených vejcích.

Ze svých zkušeností vám ale můžeme doporučit na chvíli se se v Tepliciach zastavit a dopřát si lázeň s masáží. Celá procedura zabere asi hodinu (v lázni lze být jen dvacet minut) a budete se cítit jako znovuzrození. Celkově jsou Trenčianské Teplice skvělým výchozím místem, pokud byste chtěli poznat tuto část Slovenska. Kolem města vede řada naučných stezek a dá se odsud vyrazit po řadě dobře značených turistických stezek. Jedním z takových míst je třeba Vápeč u Horné Poruby.

Keep walking!

Buky nad Trencianskymi Teplicemi Dubnica nad Vahom Kostel v Trencianskych Teplicich slovensko2

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Trasa

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes