Single post

Nordic walking: Překonat ostych

Export to PDF | Export to DOC

Psal mně na Twitteru @KucaRoman, že chtěl v Česku také „praktikovat“ nordic walking, ale „ne a ne se odhodlat, prej vypadám jak důchodce“. Klasika, taky jsem to tak měl. Je pravda, že když už někoho potkám s holemi na nordic walking, je to většinou senior s pohybovými a dalšími problémy, který hůlky používá spíše jako francouzské než „norské“.

Na druhou stranu si ale často vzpomenu na moment z Oslavanské padesátky, kde mě do strmého kopce předběhl svižným krokem asi 80letý stařík s holemi na nordic walking. Když jsem se pak bavil s organizátory pochodu, prozradili mně, že je to jeden z nejstarších účastníků. V té době mu bylo 85 let. A nezapomněli dodat, že během tohoto ročníku už nešel 50 km, ale jen 30 km. Ovšem ke startu a z cíle šel domů pěšky, což bylo dohromady dalších 20 km. I pro mladého a trénovaného člověka je 50 kilometrů za den dobrý výkon.

Říkám si, že kašlu na to, co lidé na mé hole říkají a jaké vtípky o lyžování dodávají. Chtěl bych být v 85 letech stejně fit jako zmiňovaný chodec-veterán a věřím, že nordic walking je jednou z možností, jak toho dosáhnout.

Pokud teda bojujete vnitřně se studem, s tím, co si o vás lidé myslí nebo říkají, vůbec se tím netrapte. Řekněte si, že děláte výborný sport, díky kterému vám to bude ještě ve stáří nádherně běhat. Vždyť „vypadat jako důchodce“, který zvládne za den 50 km, není vůbec špatné.
A ještě jeden tip, se kterým přišla moje skvělá polovička. Pokud stále nemůžete překonat představu, že budete vypadat jako důchodci, zkuste to ve dvou. V tandemu ostych mnohem lépe překonáte a máte parťáka, který vás podpoří.

Keep walking!

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes