Single post
Nordic walking

Co budete potřebovat na nordic walking?

Export to PDF | Export to DOC

Dalo by se říct, že na nordic walking nebo kondiční chůzi vám budou stačit dobré boty a kvalitní hůlky. Postupem času ale možná zjistíte, že budete chtít lepší vybavení, díky kterému budou vaše procházky pohodlnější, a budete si tak víc užívat samotnou cestu.
S čím tedy chodím já…

1. Hůlky Leki Trail AS s patkami pro nordic walking
Výborné hůlky kombinované pro nordic walking i trekking, takže je můžete použít v lehčím terénu, ale i na horách při pachtění se do kopců. Odpružení dobře tlumí nárazy a uzamčení zatím drží. I po více než 1100 nachozených kilometrech hůlky perfektně slouží.

2. Spolehlivé boty
To je velký problém, který aktuálně řeším. Vyzkoušel jsem už několik bot, ale zatím mně nejvíc vyhovují vysoké kotníkové pohorky. Přemýšlím, že bych si pořídil lehčí nízké boty, ale bojím se jedné věci, a to že se mně boty za několik tisíc po krátké době rozpadnou…

3. Spodní prádlo – kapitola sama o sobě
Spodní prádlo určuje, zda se budete cítit komfortně nebo trpět jako pes. Po botách je to jedna z nejdůležitějších věcí a doporučuji si otestovat, co vám sedne. Odřená stehna dokážou i na krátké vzdálenosti pěkně potrápit.

4. Kraťasy nebo kalhoty (podle počasí)
Ve vedrech nosím kraťasy, které jsem používal na běhání. Když je zima nebo prší, tak letní prodyšné kalhoty od Hanibalu. Přijde mně, že je lepší mít kraťasy, a v případě, že se ochladí, zabalit vršek.

5. Tričko
Používám tričko na běhání Adidas ClimaCool, které dobře odvádí pot. Hlavně v zimě se tak chráním proti prochlazení.

6. Kvalitní bundy
Na delší výlety si beru anorak značky Tilak, který se mně osvědčil i do chumelenice. Na cestu z práce (tj. Holešovice – Smíchov) většinou stačí lehká větrovka.

7. Doplnění baterek
Vždy před cestou něco malého sním (jablko, banán atd.) a trochu se napiju. Zároveň si do baťohu i na kratší vzdálenosti beru láhev vody a ovesnou tyčinku (tzv. flapjack). Nejhorší je totiž pocit, kdy vám dochází baterky, a vy do sebe potřebujete dostat nějakou energii. Nejraději mám flapjack z vlašských oříšků od českého výrobce Cerea.

8. Měřiče
Své „výkony“ měřím pomocí aplikace Endomondo v mobilním telefonu. Na delší trasy s sebou pro jistotu nosím ještě externí baterku. Ideální je dát na začátku mobilní telefon do letového režimu. Nikdo vás po cestě neotravuje a můžete si to pořádně užít.

9. Vůle
Jo ta prokletá vůle. Kéž by se dala nakoupit po kilech a zabalit do baťohu. Zatím se bohužel nedá nikde objednat, ale na cestách ji budete potřebovat taky. Doporučuju si za splnění předsevzetí (třeba půjdu i ráno) něco dopřát. Ale možná časem zjistíte, že vám chůze chybí i bez různých odměn.

To je vše, co mě k vybavení napadlo. Pokud vám v seznamu něco chybí, budu rád za tip a radu v komentářích. Díky a „Keep walking“.

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes