Single post

Tip na výlet ve Vídni: Nussdorf – Kahlenberg a zpět

Export to PDF | Export to DOC

Z rodinných důvodů jsme část prodlouženého víkendu strávili ve Vídni. Představa, že se budeme vláčet při 37 stupních Celsia rozpálenými ulicemi města, nás moc nelákala. Zkusil jsem najít nějaké trasy na okraji města, kde bychom mohli zapadnout do lesa nebo aspoň místních vinic.
A musím říct, že Vídeň a její okolí má co nabídnout. Dokonce jsem našel trasu o délce 120 km kolem celého města se zajištěným přespáním v bezpečných chatách. Nicméně náš plán byl poněkud skromnější. V panujících vedrech jsme chtěli ujít zhruba 10 km.

Jedna z pěkných tras začíná v obci Nussdorf a dostanete se tam tramvají linky „D“. Stačí vystoupit na konečné. Hned u zastávky je příjemná kavárna Colina, kde si můžete dát typickou vídeňskou snídani. S narvanými pupíky k prasknutí jsme pak vyrazili na kopec Kahlenberg, kde je údajně nejhezčí vyhlídka na Vídeň.

Trasa vede celou dobu po žluté značce a je docela rozumně značená. Line se kolem vinohradů a místního potoka. Většinou ve stínu stromů. V jednom úseku jsme k našemu překvapení narazili na vinohrad, kde se chtěl pan majitel patrně pochlubit tím, kdo jeho vína ochutnal. Na keřících zde najdete jména herců (Alain Delon), ale také politiků (Bill Clinton) nebo zločinců (Vladimír Putin). Asi po 30 minutách dojdete na rozcestník pod kopcem, kde se musíte rozhodnout, zda chcete šlapat po červené nebo modré značce. Doporučuji jít po červené, nikoli modré značce, která vede po asfaltové cestě. Červená ve stínu lesa byla přece jen příjemnější variantou.

Tip na výlet ve Vídni: Nussdorf – Kahlenberg a zpět

Tip na výlet ve Vídni: Nussdorf – Kahlenberg a zpět

Zpátky se do Nussdorfu dostanete po modré značce, ale po krátkém úseku se můžete napojit na žlutou. Je to sice trochu zacházka (viz malý okruh v mé mapě), ale projdete hezkými vinicemi a dostanete se k potoku. Ve stínu stromů pak pohodlně dojdete vilovou čtvrtí až k tramvajové stanici „D“, která vás odveze do centra Vídně.

Tip na občerstvení
Jak jsem již psal – na konečné „déčka“ je kavárna Colina, kde si můžete dát vydatnou snídani asi za 8 euro (croissant, máslo, marmeláda, pečivo, sýr, šunka, vajíčko naměkko, káva, voda). Pro náročné je hned v obci vyhlášená restaurace Plachutta. Připravují zde legendární vařené hovězí nebo opravdový „šnycl“. Připravte se ale na pořádný účet.

Tip na ubytování
Při výletech do Vídně rádi bydlíme v hotelu Falkensteiner. Přiznávám, že nepatří k nejlevnějším, ale ten komfort za to stojí (jednou za čas). Postele s volitelným množstvím polštářů jsou neuvěřitelně pohodlné. Interiér hotelu je krásný. Je to taková cesta časem – od biedermeieru až po modernu.

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

petr
Červenec 16th, 2015 at 7:14 pm

Zdravím, máte moc hezké stránky

madcow
Červenec 17th, 2015 at 8:30 am

Diky!

petr
Červenec 16th, 2015 at 7:17 pm

Mám trochu prochozené Jizerky a Krkonoše, ale 200 km za měsíc nedávám, bohužel….

madcow
Červenec 17th, 2015 at 8:31 am

Da se to, je to jen cca 6 km denne 🙂

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes