Single post

Trasa: Horná Poruba – Vapeč – Prejta

Export to PDF | Export to DOC

Vapeč je legendární kopec a oblíbená vyhlídka slovenských turistů. Nachází se v CHKO Strážovské vrchy nedaleko Ilavy. A protože Veronika ví, jak „rád“ mám šlapání do kopce, nemohla odolat a na její oblíbené místo mě vytáhla.

vapec

Z Dubnice nad Váhem jsme se do Horní Poruby dostali autobusem s přestupem v Ilavě. Cesta na Vápeč je dobře značená – celou dobu se jde po červené. Z obce je to na vrchol necelé tři kilometry, které jsme šlapali něco přes hodinu. Výhled ovšem za tu námahu stojí. Zpátky jsme se vraceli po modré, opět přes Horní Porubu a pastviny, samoty, obec Illavku a bukové lesy. Cílem byla obec Prejta, ze které jedou autobusy do Dubnice nad Váhom.

Pokud máte rádi husté lesy s minimem lidí, můžu vám tuto oblast vřele doporučit. V podstatě zde začínají husté lesy, které se táhnou až někam k Popradu. A když budete mít štěstí, potkáte i medvěda.

IMG_5676 IMG_5680 IMG_5699  IMG_5703

Tip na občerstvení

V Horní Porubě sice není klasická hospoda (!), kde si můžete dát slušný oběd. Je tam ale pěkná zahrádka, takže pivo a něco malého k občerstvení dostanete.

Líbí se vám 200km.cz?

Můžete mě podpořit jednoduše tím, že si cokoli vyberete na Hanibal.cz. Moje ověřené tipy najdete v sekci Doporučená výbava. Vím, že budete spokojeni. Velice děkuji!

Několik čísel

Vzdálenost: 17 km

Trvání: 5 hodin

Kalorie: 1548 kcal

Minimální nadmořská výška: 266 m

Maximální nadmořská výška: 959 m

Celkové stoupání: 807 m

Celkové klesání: 1008 m

Vladislav Bureš

200km.cz píše Moravák v Praze, exDělník v reklamní agentuře, otec na rodičovské a občasný chodec.

Další články

Sledujte mne na
TwitterFacebookLinkedIn

LEAVE A COMMENT

theme by teslathemes